Our
Portfolio

Distinctively re-engineer revolutionary meta-services, change management and premium architectures. Intrinsically incubate intuitive opportunities and real-time potentialities.
https://rtgsliwinska.pl/wp-content/uploads/2020/04/img-people.png
https://rtgsliwinska.pl/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Jest zabiegiem oczyszczającym zęby z kamienia powstałego z nagromadzonej płytki nazębnej. Nagromadzenie kamienia skutkuje:
– przedostawaniem się bakterii do organizmu.
– nieprzyjemnym zapachem z ust,
– próchnicą zębów,
– wrażliwością zębów na ciepło i zimno,
– krwawieniem dziąseł, chorobami i zapaleniem dziąseł, a nawet paradontozą.

Do zabiegu używany jest skaler, który za pomocą ultradźwięków i wody pozwala na szybkie i dokładne usunięcie kamienia. Zabieg skalingu powinno się wykonywać min. raz na rok, a u pacjentów z tendencjami do odkładania się kamienia nawet co 6 miesięcy.

Po zabiegu wykonywany jest polisching i fluoryzacja.
Polishing polega na dokładnym wypolerowaniu powierzchni zębów z niewidocznej płytki nazębnej, dzięki czemu zęby są gładkie i lśniące.

Fluoryzacja wzmacnia szkliwo i powoduje jego remineralizację czyli odbudowę.

Piaskowanie – polega na usunięciu z powierzchni zębów i bruzd osadu powstałego na skutek wybarwiania płytki nazębnej.

Osad najczęściej jest widoczny u palaczy oraz u osób spożywających duże ilości kawy lub herbaty.

Zabieg wykonywany jest piaskarką za pomocą piasku stomatologicznego i wody pod ciśnieniem.

Po zabiegu dodatkowo wykonywany jest polishing i fluoryzacja.

Jest wykonywane metodą nakładkową, składa się z dwóch etapów.

Na pierwszej wizycie pobierane są wyciski pod nakładki wybielające wykonywane przez technika dentystycznego, na drugiej wizycie pacjent otrzymuje nakładki dopasowane do zgryzu, żel wybielajacy o stężeniu 16% oraz pełną instrukcję stosowania. Nakładek można używać w ciągu dnia lub zakładać na noc.

Aby wybielanie było skuteczne należy oczyścić wcześniej zęby ze złogów wykonując zabieg skalingu i piaskowania oraz stosować białą dietę w trakcie wybielania i tydzień po jego zakończeniu.

Biżuteria nazębna stała się w ostatnim okresie bardzo modna. Jeśli chcesz poczuć się wyjątkowo, wyróżnić z tłumu i olśnić uśmiechem, ten zabieg jest dla Ciebie. Ozdoby wykonane są z wysokiej jakości białego lub żółtego złota, kryształów lub kamieni szlachetnych. Największą popularnością cieszą się kryształy Swarovskiego, które bez wątpienia pięknie prezentują się na zębach. Kryształek jest przyklejany do powierzchni zęba za pomocą profesjonalnych preparatów stomatologicznych, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny dla zębów i nie uszkadza struktur szkliwa.
Trwałość zabiegu – od miesiąca do nawet kilku lat.
W katalogu duży wybór kryształków w różnych kolorach i kształtach.

U osób leczonych za pomocą aparatu stałego zauważa się większe niż normalnie nagromadzenie płytki nazębnej, osadu i kamienia. Wynika to z utrudnionej higieny, dlatego należy stosować odpowiednie akcesoria ułatwiające oczyszczanie.

Są to:

  • Szczotki do zębów ze specjalnie wyprofilowanym włosiem (krótsze włosie po środku, dłuższe na krawędziach szczotki, dzięki czemu zamek aparatu mieści się w zagłębieniu szczoteczki, a dłuższe włosie oczyszcza szkliwo),
  • Szczoteczki jednopęczkowe, bardzo miękkie i elastyczne pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i jeszcze dokładniejszą higienę,
  • Nici dentystyczne do aparatów ortodontycznych – posiadają utwardzone zakończenia, ułatwiające wprowadzenie nici pod łukiem aparatu,
  • Irygatory wodne – oczyszczają resztki pokarmowe za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem, nie uszkadzając przy tym elementów aparatu.

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym elementem leczenia ortodontycznego. Odpowiednio czyszcząc zęby możemy skrócić czas noszenia aparatu oraz uniknąć innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Hgienizację pacjentów implantologicznych należy traktować jako integralny i nieodzowny element leczenia. Utrzymanie zdrowych tkanek wokół implantów jest podstawą do ich wieloletniego utrzymania oraz zachowania estetyki uśmiechu. Pacjenci implantologiczni wymagają regularnych wizyt kontrolnych, które higienistka ustala indywidualnie w zależności od predyspozycji do odkładania się kamienia i osadu. Może to być nawet co 2-6 miesięcy, natomiast kontrola lekarska i radiologiczna (rtg) wskazana jest co 6-12 miesięcy.

Dobra higienizacja kobiet w ciąży to podstawa utrzymania zdrowia mamy i dziecka.
Bakterie zawarte w kamieniu nazębnym i płytce powodują stany zapalne dziąseł co
u kobiet w ciąży może przebiegać intensywniej, powodując duży dyskomfort
podczas jedzenia, czy szczotkowania.

W czasie trwania ciąży nie ma przeciwwskazań do wykonania skalingu i
piaskowania chyba, że ogólny stan zdrowia lub samopoczucia nie pozwala przyszłej
mamie na wizytę w gabinecie.

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie jest niezwykle ważna, od niej zależy czy dziecko będzie chętnie przychodziło do stomatologa, czy będzie odczuwało wewnętrzne obawy.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia, a nawet samego badania warto zabrać dziecko na wizytę adaptacyjną, na której dziecko siedząc na fotelu ogląda bajkę, zapoznaje się z gabinetem, sprzętem, narzędziami używanymi do badania, wszystko przedstawione jest w sposób zabawny i bajkowy. Po takiej wizycie dziecko chętnie przyjdzie na kolejną wizytę.

Porada higienizacyjna polega na ocenie stanu uzębienia pod kątem predyspozycji do odkładania się kamienia i osadu. Na wizycie dobiera się skuteczny sposób szczotkowania, rodzaj szczoteczki oraz zalecenia dla utrzymania zdrowych dziąseł, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Pacjent jest również poinformowany co jaki czas powinien zgłaszać się na wizyty kontrolne w celu utrzymania zdrowia i higieny w jamie ustnej.

Oczyszczanie protez jest równie istotnym elementem codziennej higieny jamy ustnej, ponieważ kamień może odkładać się nie tylko na zębach, ale i na protezach.

Niedostateczna higiena protez źle wpływa na kondycję dziąseł, dochodzi do przewlekłych stanów zapalnych, krwawienia, mogą również powstać ogniska grzybicze.

Aby temu zapobiec należy zadbać o odpowiednią higienę domową protez, a także raz lub dwa razy do roku udać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalne oczyszczanie złogów.

Skontaktuj się

+48 784 011 913

bt_bb_section_top_section_coverage_image