Our
Portfolio

Distinctively re-engineer revolutionary meta-services, change management and premium architectures. Intrinsically incubate intuitive opportunities and real-time potentialities.
http://rtgsliwinska.pl/wp-content/uploads/2020/04/img-people.png
http://rtgsliwinska.pl/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Holter EKG to badanie elektrycznej czynności serca, które przeprowadzane jest przez minimum 24 godziny, a w niektórych przypadkach nawet przez kilka dni. Dzięki ciągłemu zapisowi pracy serca możliwa jest ocena dynamicznych zmian zachodzących w mięśniu sercowym i zdiagnozowanie utajonych zaburzeń, których nie można wykryć w standardowym, spoczynkowym badaniu EKG. Holter umożliwia ocenę pracy serca również w trakcie snu. Jest to istotne ponieważ w niektórych przypadkach to właśnie tylko wtedy dochodzi do poważnych zaburzeń jego funkcji.

Holter ciśnieniowy jest popularnym badaniem wykorzystywanym w diagnostyce chorób serca. Holter ciśnieniowy polega na 24-godzinnym automatycznym rejestrowaniu ciśnienia tętniczego krwi. W czasie badania pacjentowi zakłada się specjalny aparat, który monitoruje ciśnienie przez cały czas. Z racji tego, że holter ciśnieniowy rejestruje wartości ciśnienia przez całą dobę, jego prawidłowe wartości będą się różnić w zależności od pory dnia.

Pantomogram

Wskazania do badania: usunięcie zębów (ekstrakcja), choroby zębów i przyzębia, parodontoza, wady zgryzu, leczenie implantologiczne. Przygotowanie do badania: należy zdjąć wszelkie metalowe elementy w obrębie głowy i szyi – kolczyki, spinki, łańcuszki, okulary, protezy. Wymaga skierowania od lekarza dentysty.

Przygotowanie do badania: należy wyjąć z ust uzupełnienia protetyczne tylko z badanego łuku zębowego. Nie wymaga skierowania od lekarza dentysty, można wykonać je na życzenie pacjenta.

Jest zdjęciem przeglądowym i jako pierwsze jest zalecane we wszystkich zaburzeniach i dolegliwościach w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych.

Pomaga zdiagnozować zwichnięcia żuchwy, zaburzenia położenia krążka stawowego, urazy i złamania główki stawowej, wyrostków żuchwy. Pokazuje zmiany zapalne i zwyrodnienia w obrębie jamy stawowej.

Wymaga skierowania od lekarza stomatologa lub laryngologa

Infiltracja płynną żywicą (efekt zatrzymania próchnicy początkowej).
Zabieg bezbolesny polegający na przenikaniu żywicy w głąb zęba i zniwelowaniu białych plam na zębach:
1. Odwapnienia pochodzenia próchnicowego,
2. Fluoroza,
3. Hipoplazja,
4. Amelogenesis imperfecta – wrodzony niedorozwój szkliwa,
5. Zespół MIH – hipomineralizacja trzonowcowo – siekaczowa.
Icon ma przenikalność światła zbliżoną do szkliwa zębów, co gwarantuje spektakularny efekt estetyczny.

Skontaktuj się

+48 784 011 913

bt_bb_section_top_section_coverage_image